Eskapadowcy.pl
Search:

Jak podróżować taniej pociągami PKP Intercity?
Jak podróżować taniej pociągami PKP Intercity?

Jak podróżować taniej pociągami PKP Intercity? Przed wyjazdem na Święta Wielkiej Nocy, czy na weekend majowy warto zapoznać się z ofertą Przewoźnika. Dzięki temu korzystając z weekendowych ofert specjalnych można znacznie zaoszczędzić.

Podróż na Wielkanoc czy pierwszy majowy weekend można zaplanować już dzisiaj. W przypadku pociągów Intercity bilety na połączenia krajowe można kupić w przedsprzedaży na 30 dni przed podróżą.

W ostatni weekend kwietnia i pierwszy maja warto skorzystać z ofert specjalnych - Bilet Podróżnika lub Bilet Weekendowy. Z imiennych biletów uprawniających do nieograniczonej liczby przejazdów można korzystać w Wielkanoc już od piątku, 22 kwietnia, od godziny 19.00, aż do wtorku, 26 kwietnia, do godziny 6.00. W czasie pierwszej majówki oferty obowiązywać będą pomiędzy piątkiem 29 kwietnia (od godziny 19.00) a poniedziałkiem 2 maja (do godziny 6.00) oraz od 2 do 4 maja (od poniedziałkowego wieczora, od godziny 19.00 do środowego, 4 maja, poranka, do godziny 6.00).

"Każdego roku w okresach świąt czy też długich weekendów mamy do czynienia ze wzmożonym ruchem pasażerskim. W tych dniach, oprócz wzmocnienia naszych pociągów o dodatkowe wagony, będziemy także monitorować bieżącą sytuację na torach. Przypominamy również o naszych stałych ofertach specjalnych, dzięki którym można podróżować taniej. Ważne jest, aby zaplanować podróż w miarę możliwości wcześniej i nie pozostawiać decyzji o zakupie biletu na ostatnią chwilę. Musimy pamiętać, że w okresie świąt wielu z nas będzie podróżować pociągiem. Warto tym samym nie czekać z powrotami do ostatniej chwili" - mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Bilet Weekendowy jest biletem imiennym na przejazdy pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK) oraz Express Intercity (EIC). Bilet na przejazdy w klasie 2 kosztuje 149 zł, a w klasie 1 - 239 zł.

Bilet Podróżnika jest biletem imiennym na przejazdy pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK) z miejscami do siedzenia. Cena Biletu Podróżnika jest zryczałtowana (czyli niezależna od odległości) i wynosi w klasie drugiej, 69 zł, a w klasie pierwszej, 99 zł. Na przykład korzystając z Biletu Podróżnika jadąc np. z Warszawy do Krakowa i z powrotem możemy zaoszczędzić do 39 zł.

Na przejazd pociągiem EIC, należy obowiązkowo wykupić miejscówkę za 12,50 zł, natomiast na przejazd pociągiem TLK w wagonie klasy 1 pasażer może, na życzenie, kupić miejscówkę za 10,50 zł. W przypadku przejazdu na podstawie Biletu Weekendowego pociągiem TLK w wagonie z miejscami do leżenia bez pościeli (TANIA KUSZETKA) - należy wykupić bilet dodatkowy na miejsce do leżenia za 25,50 zł.

Podróż pociągiem z rodziną

Osobom podróżującym z dziećmi PKP Intercity proponuje podróż z Biletem Rodzinnym. Oferta ta pozwala na uzyskanie 33% zniżki dla każdej osoby podróżującej z dzieckiem. Zniżka obowiązuje przy przejeździe w klasie 1 i 2 pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express Intercity (EIC) oraz EuroCity (EC) grup od dwóch do pięciu osób, w której co najmniej jedno dziecko nie ukończyło 16. roku życia. Dziecko może skorzystać z przysługującej mu zniżki indywidualnej (ulgi ustawowej). Należy jednak pamiętać, aby w czasie kontroli w pociągu okazać dokument potwierdzający wiek dziecka, a gdy korzysta ono z ulgi ustawowej ? dokument poświadczający uprawnienie do tej ulgi. Przykładowo dzięki tej ofercie trzyosobowa rodzina z Warszawy, planująca wypoczynek w Zakopanem, może zaoszczędzić nawet 124 zł.

Jakie ulgi ustawowe przysługują podróżnym?

Planując podróż pociągiem nie należy zapominać o przysługujących ulgach ustawowych - i tak na przykład:
- Studentom do ukończenia 26. roku życia od stycznia 2011 roku przysługuje ulga 51% w klasie 2 na bilety: jednorazowe w pociągach TLK i EIC, a także odcinkowe miesięczne imienne w pociągach TLK w wagonach z miejscami do siedzenia. Dokumentem poświadczającym te uprawnienia jest ważna legitymacja studencka.
- Emerytom i rencistom przysługują dwa przejazdy w roku z ulgą 37%. Ulgowe przejazdy mogą odbywać się w klasie 2 pociągami TLK i EIC na podstawie biletów jednorazowych. Aby z niej skorzystać należy zaopatrzyć się w zaświadczenie, które wystawiają dla osób zrzeszonych i niezrzeszonych ? organizacje zrzeszające emerytów, rencistów i inwalidów. Zaświadczenie należy przedłożyć w kasie kupując bilet. W pociągu podczas kontroli okazuje się bilet, zaświadczenie oraz dowód osobisty lub inny dokument umożliwiający stwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej.
- Osoby, które nie ukończyły 26. roku życia i nie mają uprawnień do korzystania z ulg ustawowych, mogą skorzystać z oferty MAX - 26, która pozwala na przejazdy w klasie 1 i 2 pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express Intercity (EIC) i EuroCity (EC) z ulgą 26%. Ulga nie ma zastosowania w klasie 2 pociągów EIC, EC, jeżeli przejazd rozpoczyna się w piątek w godz. 14:00 ? 20:00. Osoby, które rozpoczęły podróż w godzinach poprzedzających wyłączenie, mogą ją ukończyć w czasie, w którym ulga nie ma zastosowania, pod warunkiem, że odbywają przejazd bezpośrednim pociągiem.

Szczegółowe informacje dotyczące ofert promocyjnych oraz ulg ustawowych znajdują się na stronie internetowej przewoźnika www.intercity.pl. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać również informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych) lub w punktach informacyjnych Intercity.

Źródło: http://www.intercity.pl/?page=strona_glowna&ph_center_start=show&cmn_id=2052

Views: 6872 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS