Eskapadowcy.pl
Search:

BAHAMA FILMS na Malcie, czyli turystyka filmowa w Polsce
BAHAMA FILMS na Malcie, czyli turystyka filmowa w Polsce

Turystyka filmowa to cieszące się rosnącą popularnością na świecie podróżowanie śladami bohaterów filmowych. Teraz także polscy fani będą mieli możliwość zobaczyć, gdzie nakręcono takie produkcje jak Gladiator, Troja, czy Monachium, a dzięki warsztatom filmowym lepiej poznać proces powstawania filmów. Wszystko za sprawą projektu "Filmowa Malta" organizowanego przez BAHAMA FILMS.

Na całym świecie turystyka filmowa to prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu turystycznego. Wycieczki tropem bohaterów filmowych stają się coraz popularniejsze, a wiele krajów i regionów robi wszystko by przyciągnąć do siebie ekipy filmowe. Zwiedzanie plenerów, miejscowości i budynków przedstawionych w ulubionych produkcjach to możliwość przyjrzenia się im z innej perspektywy. Jeszcze ciekawsze może okazać się poszukiwanie miejsc, które w kinie odgrywały zupełnie inne lokalizacje, często znajdujące się na drugim końcu świata.

"Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania tym rodzajem turystyki w krajach zachodnich i uznaliśmy, że Polacy również powinni mieć możliwość odbycia podróży śladami swoich ulubionych filmów. Na początek wybraliśmy Maltę, która przez wiele osób z branży zwana jest Śródziemnomorskim Hollywood." - mówi Wiktor Piątkowski, założyciel BAHAMA FILMS.

Malta to wyjątkowe miejsce na Morzu Śródziemnym. Przez ostatnie tysiąclecia wyspy były podbijane kolejno przez: Fenicjan, Kartagińczyków, Rzymian, Arabów, Normanów, joannitów, Napoleona i Wielką Brytanię. Obecnie państwo to jest członkiem Unii Europejskiej, a jego bogata historia i wszechstronna architektura sprawiają, że Malta może imitować m.in. Starożytny Rzym lub Grecję, osiemnastowieczną Francję, czy współczesne kraje arabskie.

"Filmowa Malta" to projekt skierowany do wszystkich miłośników kina szukających aktywnego wypoczynku. Podczas wyjazdu uczestnicy nie tylko zwiedzą największe zabytki Malty, w tym te wpisane na listę UNESCO, oraz miejsca związane z największymi produkcjami filmowymi, ale także odbędą intensywne warsztaty filmowe z zakresu podstaw scenariopisarstwa, reżyserii i produkcji filmowej.
BAHAMA FILMS razem z Nestor Travel jako pierwsi w Polsce przygotowali kompleksowy wyjazd filmowy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.filmowamalta.pl.

kontakt:
Marta Wiktorowicz
mail:
marta@bahamafilms.pl
kom.: 508 187 678

Views: 4651 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS