Eskapadowcy.pl
Search:

Obozy wędrowne - najlepsza i najtańsza forma prawdziwej turystyki górskiej!
Obozy wędrowne - najlepsza i najtańsza forma prawdziwej turystyki górskiej!

Organizatorzy Ogólnopolskiej Akcji "Poznaj Beskidy" wielokrotnie spotykali się z prośbami o zorganizowanie obozów wędrownych po Beskidach. Ponieważ zawsze napotykano na barierę cenową dotyczącą kosztu noclegu i wyżywienia w schroniskach, rezygnowali z tej formy turystyki uważając, że brak pieniędzy nie może być ograniczeniem dla jednych, a wykluczeniem dla innych. W tym roku organizatorzy Ogólnopolskiej Akcji "Poznaj Beskidy" dokładnie przemyśleli i przeanalizowali ten temat, w efekcie czego stworzono ofertę dostępną dla wszystkich, zarówno pod względem ceny, jak i możliwości kondycyjnych.

Letni obóz na Krawców Wierchu

Wędrowanie po górach z plecakiem, namiotem, karimatą, śpiworem oraz niezbędnym sprzętem do przyrządzania posiłków otwiera drogę do turystyki górskiej praktycznie dla wszystkich, bez względu na zawartość portfela. Jest to także najstarsza i najciekawsza forma pobytu w górach, kiedy to dzień i noc obcuje się z przyrodą, a z cywilizacją styka się wyłącznie w celu uzupełnienia zapasów. Ceny za rozbicie namiotu przy schronisku, chatce, gospodarstwie lub w bazie namiotowej są bardzo przystępne, a atrakcje i przygoda związane z takim noclegiem pozostają w pamięci na zawsze.

Obozy podzielili na dwie grupy: dwa siedmiodniowe i dwa czternastodniowe. Trasy wytyczono w taki sposób, by skala ich trudności była dopasowana do możliwości każdego. Wędrując po górach nie trzeba nigdzie się spieszyć, można rozkoszować się otoczeniem, podziwiać piękno Beskidów i robić tyle przystanków, ile dusza zapragnie! :) Każda grupa będzie miała do dyspozycji własnego licencjonowanego przewodnika beskidzkiego, który bezpiecznie poprowadzi po górach oraz bardzo dobrze zaopiekuje się uczestnikami obozu. Jeżeli ktoś nie ma namiotu lub niezbędnego ekwipunku, można go przy odrobienie dobrej woli wypożyczyć, a nawet kupić, gdyż jest to jeden wydatek na wiele lat. Ze względów na niekomercyjny charakter Ogólnopolskiej Akcji "Poznaj Beskidy", organizatorzy ujednolicili ceny obozów i tak: siedmiodniowy to koszt 250 zł, czternastodniowy to koszt 500 zł. Oczywiście, dojazd trzeba pokryć we własnym zakresie. W koszt wliczono: całodobową opiekę przewodnika, ceny za rozbicie namiotów oraz koszt za korzystanie z węzłów sanitarnych w schroniskach górskich.  Obozy zostały zaplanowane tak, by nie trzeba było ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Do ceny należy doliczyć kwotę niezbędną na zakupy prowiantu.

Poniżej przedstawiamy link do dokładnych opisów obozów z datami oraz trasami:

http://bort-beskidy.pl/index.php/letnie-obozy-wdrowne

Organizatorzy przypominają, że ze względu na specyfikę obozu wędrownego, zgłoszenia należy składać pod nr tel. 604 440 870, pod którym również uzyska się wszystkie niezbędne informacje, a także w razie potrzeby - pomoc i radę.

Views: 4849 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS