Eskapadowcy.pl
Search:

Przedwakacyjny numer Magazynu Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek
Przedwakacyjny numer Magazynu Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek

W Magazynie nie zabrakło kontynuacji cykli artykułów. Maciej Szpiech prezentujący w swoich felietonach przyrodę i historię Beskidu Niskiego, tym razem opisał okolice Rudawki Rymanowskiej i przełomu Wisłoka. W ramach cyklu o schroniskach PTTK, omówione zostało Schronisko PTTK "Leskowiec".

Wydawca przed wakacjami zaprasza do wędrówki mało znanym, ale jakże urokliwym szlakiem z Goleszowa na Czantorię Wielką. Dwa artykuły poświęcone zostały na opis okolic pogranicza Pogórza Śląskiego (Cieszyńskiego) i Beskidu Śląskiego. Wycieczka z przewodnikiem to opis całości trasy szlaku z Goleszowa oraz propozycja zejścia z Czantorii Wielkiej do Ustronia. Drugim artykułem jest opis Małej Czantorii jako "wartościowej mniejszej siostry" wobec obleganej przez Turystów Czantorii Wielkiej.

W ciągu ostatnich kilku tygodni w ramach cyklu "Spotkań z Beskidami" odbyły się dwa "Spotkania z Beskidzką 5", z których relacje zamieszczone zostały w MTB Beskidtrek. Na łamach Magazynu znajdziecie również relację z eventu "Brenna - Żyj Zdrowo!", który redakcja Beskidtrek objęła patronatem medialnym.

Chcąc pokazać, iż miejscowości Beskidu Śląskiego tworzące Beskidzką 5 również w turystycznej praktyce stanowią spójny organizm, przedstawione zostały propozycje 5 tras turystycznych szlakami Beskidzkiej 5. Na czterech stronach "krok po kroku" opisane zostały wszystkie pięć tras - od głównej 30-stogodzinnej do najkrótszej sześciogodzinnej trasy. Same trasy są dopasowane do możliwości każdego z Turystów, dzięki czemu wszystkie trasy można dowolnie dzielić i modyfikować wykorzystując chociażby bogatą bazę noclegową i gastronomiczną miejscowości Beskidzkiej 5.

Prawdziwa turystyka kwalifikowana zanika, a turystów wędrujących z namiotami po beskidzkich szlakach jest coraz mniej. Marek Wilk przybliży zatem kwalifikowaną formę turystyki, jaką są obozy wędrowne, a my zapraszamy na letnie obozy wędrowne organizowane wspólnie przez redakcję MTB Beskidtrek oraz ATB Beskidtrek. Prowadzącymi będą licencjonowani przewodnicy beskidzcy będący zarazem redaktorami Magazynu - zapraszamy więc, na wędrówkę z plecakiem w towarzystwie autorów wielu artykułów do MTB Beskidtrek.

Views: 4351 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS