Eskapadowcy.pl
Search:

Poznaj uroki Danii
Poznaj uroki Danii

Myśląc o tegorocznych wakacjach warto zaplanować nietuzinkową wyprawę w miejsce, w którym jeszcze nie byliście. Jeżeli jesteście fanami aktywnego wypoczynku, możecie spędzić swój wymarzony urlop w Skandynawii. A dokładniej w Danii.

Z miłości do natury

Dania to prawdziwy raj dla amatorów dzikiej przyrody i wycieczek rowerowych. Ten stosunkowo niewielki kraj położony w Europie Północnej kusi swoimi pagórkami, dolinami i lasami. Dzięki temu, że duński krajobraz został ukształtowany przez lodowiec, nie brak tu również wielu tajemniczych jezior, bagien i bajkowych wrzosowisk. Obojętne, gdzie się znajdujesz - w Danii z każdego miejsca blisko jest do natury i zieleni. Dania, jako kraj położony nad morzem zachwyci także pasjonatów nadmorskich widoków. Nad tutejszymi piaszczystymi plażami wznoszą się wysokie klify i wydmy, sąsiadujące z bukowymi lasami.
Co ciekawe 70% powierzchni Danii przypada na Półwysep Jutlandzki. Reszta kraju położona jest na 406 wyspach, z czego zamieszkanych do dzisiaj pozostaje jedynie 79. Największe i najważniejsze wyspy to: Zelandia (na której znajduje się stolica kraju - Kopenhaga), Fionia, Lolland, Bornholm, Falster Morsø, Als, Langeland, Møn i Rømø.

Dania na rowerze

Dania znana jest z bogactwa ścieżek rowerowych- z powodzeniem może być więc nazywana rajem dla miłośników dwóch kółek. Wszystkie trasy są odpowiednio przygotowane dla pasjonatów jazdy na rowerze i należą do najlepszych w Europie. Ścieżki rowerowe rozciągają się tu na ponad 10 000 kilometrów. W informacjach turystycznych nie brak map, na których wszystkie drogi są dokładnie oznaczone  i pokazane. Jest także wiele wypożyczalni rowerów, które oferują bardzo atrakcyjne ceny dla turystów. Jeżeli chcesz zwiedzić różne miejsca położone w Danii, w każdej chwili możesz skorzystać z transportu kolejowego. Do pociągów lokalnych można wchodzić z rowerami- istnieje jednak specjalny bilet, który musisz wykupić za ich transport.

Jest kilka tras, na jakie mogą zdecydować się podróżujący. Najczęściej obieraną drogą jest "Trasa Bałtycka". Szlak o długości 800 kilometrów biegnie nieopodal rozciągających się fiordów i malowniczych zatok, cypli, wysp i półwyspów.

Przed wyjazdem możesz również zainwestować w specjalny pakiet, obejmujący: wypożyczenie roweru, opracowany przez ekspertów plan wyprawy, bilety wstępu, zakwaterowanie i śniadania.

Marguerite Route

Jeżeli jesteś fanem wakacji na czterech kółkach, również możesz poznać wiele ciekawych, duńskich  zakątków. Gdy ujrzysz znak, na którym widnieje brązowo-biało-żółta margerytka, to znaczy, że znajdujesz się na trasie Marguerite Route. Szlak ten ciągnie się przez 3500 kilometrów i pozwala dotrzeć do wszystkich niemal zakątków tego urokliwego kraju. Dzięki temu, że prowadzi przez mniejsze, często prowincjonalne drogi, będziesz mieć okazje odwiedzić liczne atrakcje turystyczne i zabytki. Nie zabraknie także malowniczych widoków.

Wakacje na campingu

Dania to kraj obfity w campingi i pola namiotowe. Turyści chętnie podróżują tutaj rowerami, pieszo czy choćby kajakami. To właśnie z myślą o nich w kraju tym znajdziecie co najmniej 750 pól namiotowych, na których możecie się zatrzymać. Jednym z polecanych campingów, położonym w Środkowej Jutlandii jest Randbøldal Camping. Ten spokojny, malowniczy zakątek umiejscowiony jest w dolinie z czystą wodą i lasami. Warto dodać, że na tym campingu z powodzeniem porozumiesz się w języku polskim- do Twojej dyspozycji pozostaje tu polska obsługa, która zapewni Ci przytulny klimat i domową atmosferę. W Randbøldal Camping masz możliwość nie tylko rozbić własny namiot, przyjechać camperem, ale także wynająć sobie wygodny, w pełni wyposażony drewniany domek lub apartament. Z tego miejsca możesz udać się na wycieczkę do: Legolandu, Lalandii (największy, tropikalny park wodny w Dani), odwiedzić malowniczy park wiatraków Frederikshaab  czy wybrać się rowerem wzdłuż bajecznej ścieżki w dolinie rzeki Vejle i Hærvejen. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej http://www.randboldalcamping.pl.

Kontakt prasowy:
Natalia Tyszka
n.tyszka@youll.pl
youll.pl

Views: 6929 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS