Eskapadowcy.pl
Search:

Wakacje na Cyprze Północnym!
Wakacje na Cyprze Północnym!

Sezon wakacyjny w pełni rozpoczęty. Wielu z nas decyzję o wyjeździe na urlop oraz kierunku wyjazdu podejmuje w ostatnim momencie. Zastanawiasz się nad nowym miejscem odpoczynku? Czeka na Ciebie nieodkryta perła Morza Śródziemnego - Cypr... Północny!

Bezkresne, dziewicze, złote plaże, błękitne morze i drinki z palemką sączone na leżaku. Dookoła tylko my, morze i drzewa pomarańczy. Kto z nas nie marzył o takich wakacjach? Do tej pory mogli sobie na nie pozwolić jedynie nieliczni, których stać było na dalekie, egzotyczne podróże. Zmienić to postanowiła firma Citron Travel, która od tego roku organizuje wycieczki na Cypr Północny - dziewiczy jeszcze dla turystów a nieodległy zakątek świata. Ten kto kiedykolwiek miał okazję być na Cyprze Północnym jest nim zachwycony. Ze względu na sytuację polityczną i mity o niebezpieczeństwie Cypr Północny był do tej pory odizolowany od świata. Żył spokojnie swoim życiem, rozwijał kulturę, pielęgnował nieodkryte jeszcze przez zachodniego turystę zabytki i zakątki. Obecnie jest miejscem, które diametralnie różni się od greckiego południa - skomercjalizowanego i zatłoczonego turystami. Jest spokojny, cichy, bezpieczny oraz kryjący wiele atrakcji - mówi Efe Turkel, właściciel biura Citron Travel.
Wakacje na Cyprze Północnym będą niezapomniane zarówno dla rodzin z dziećmi jak i młodych, aktywnych osób lubiących spędzać godziny na słonecznej plaży. To miejsce dla amatorów przygód, miłośników poznawania nowych kultur i zwiedzania zabytków. Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, dlaczego właśnie tam warto spędzić wakacje, oto pięć powodów, które Ciebie przekonają:

Wakacje z dala od zgiełku przeludnionych kurortów

Spokój, cisza, brak kolejek do zwiedzania zabytków i zero problemów ze znalezieniem miejsca na plaży. Cypr Północny nie jest jeszcze znany zachodniemu turyście, przez co nie jest zatłoczony i nie zatracił swojego folkloru na rzecz biznesu turystycznego. Wybierając się tam można poznać bliżej cypryjską kulturę, zwyczaje, pożyć jak rodowici mieszkańcy wyspy. Jeśli więc chcesz poznać miejsce, które znają nieliczni, Cypr Północny jest najlepszym wyborem.
Pierwsza wycieczka z Polski wyruszyła na północną część wyspy Afrodyty dopiero w tym roku, ale na urlopowiczów czeka bogato rozwinięta sieć hoteli wysokiej klasy, które do tej pory gościły głównie indywidualnych turystów.

Złote, bezludne plaże

Kilometry wybrzeża ze złotymi, pięknymi plażami, przy których szybciej zobaczymy Cypryjczyków podróżujących na osiołkach niż turystów? Tak wygląda półwysep Karpaz. Jest to jedno z najczystszych miejsc na obrzeżach Europy. Wybierając się na plaże w tym regionie poczujecie się jak na bezludnej wyspie, leżąc na piasku i słuchając jedynie odgłosu fal.
Plaże znajdujące się przy hotelach położone są zazwyczaj w małych zatokach, dzięki czemu w naturalny sposób uniemożliwiają przebywanie na nich osób spoza hotelu. Każdy hotel ma swoją prywatną przestrzeń dla gości.
Zarówno mniejsze plaże przy hotelach, jak i te dzikie, ciągnące się kilometrami i niezdobyte jeszcze przez zwiedzających, są bajecznie piękne i stanowią wizytówkę Cypru Północnego.

Orient z domieszką kultury europejskiej

Cypr Północny jest idealną destynacją dla osób zafascynowanych kulturą, klimatem i zapachami orientu. Ze względu na to, że zamieszkany jest głównie przez Cypryjczyków tureckiego pochodzenia i Turków, kultura ta obecna jest niemal na każdym kroku. Chodząc po ulicach będziemy czuć zapachy intensywnych przypraw wydobywające się z licznych i kameralnych restauracji. Zasmakujemy w nich najlepszych kebabów, ociekających słodkim syropem baklav oraz mocnej, czarnej, tureckiej herbaty podawanej w małych filiżankach. W sklepikach z pamiątkami zerkać będzie na nas z każdej strony „oko proroka” a z rana obudzi nas ezan wzywający wiernych na modlitwę w meczetach. Cypryjczycy są ludźmi otwartymi, dlatego też turyści będą czuć się tam bardzo swobodnie.

Historia na wyciągnięcie ręki

Ten mały kawałek wyspy Afrodyty kryje w sobie historię wielu różnych kultur i cywilizacji. Pasjonaci historii i zabytków będą mieli co zwiedzać, poczynając od pięknych i doskonale zachowanych ruin antycznego miasta Salamis, poprzez liczne zamki i opactwa z czasów średniowiecznych aż do „miasta duchów”. To odcinek wybrzeża, który przed podziałem Cypru był jednym z największych kurortów turystycznych z licznymi luksusowymi hotelami. Od czasów wojny w 1974 roku pozostaje ziemią niczyją i stoi opuszczone (do chwili obecnej cywile nie mają tam wstępu). Szczególnie godnym polecenia miejscem są ruiny zamku Św. Hilariona, położone wysoko w górach Besparmak, które swoim klimatem sprawiają, że przenosimy się w czasie do epoki królów i rycerzy. Z zamku rozciąga się bajeczny widok na portowe miasteczko Kyrenia (Girne) oraz kilometry północnego wybrzeża. Perłą architektury gotyckiej jest opactwo w Bellapais, również położone na wzgórzu z widokiem na Kyrenię. Obecnie przy opactwie znajduje się restauracja, gdzie przy dźwiękach muzyki klasycznej, w otoczeniu średniowiecznych murów można zjeść romantyczną kolację.

Aktywny czas nie tylko dla młodych

Niewielu wie, że wody Cypru Północnego są rajem dla fanów nurkowania i snorklingu. Krystalicznie czysta woda sprawia, że widoczność sięga 30-40 metrów, podwodna fauna i flora są wręcz dziewicze. Istnieje również wiele szkółek nurkowania dla osób, które nie miały jeszcze okazji osobiście oglądać podwodnego życia.
Wodne atrakcje Północnego Cypru to nie tylko piękne plaże, nurkowanie, ale również liczne parki wodne, które będą nie lada frajdą dla dzieci i młodzieży. W porcie w Kyrenii można z kolei wyruszyć na całodniową wyprawę jachtem dookoła północnego wybrzeża, z postojem na pływanie w błękitnych wodach Morza Śródziemnego. Niektórzy szczęśliwcy podczas tej wyprawy mogą obserwować ścigające się z jachtem delfiny.

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd na Cypr Północny warto również wiedzieć o kilku rzeczach:
• na Cyprze Północnym obowiązującą walutą jest lira turecka,
• samochody poruszają się ruchem prawostronnym,
• mieszkańcy posługują się językiem tureckim (bądź tureckim dialektem) jednak wszędzie bez problemu porozumiemy się po angielsku,
• lecąc na Cypr Północny NIE POTRZEBUJEMY JUŻ PASZPORTÓW! Granicę możemy przekroczyć legitymując się jedynie dowodem osobistym.

Citron Travel jest biurem podróży działającym na polskim rynku od 2011 roku. Specjalizuje się w organizowaniu wycieczek na Cypr Północny. Od 2012 roku w ofercie znajdą się także wyjazdy do Turcji.
Citron Travel to zespół ludzi doświadczonych w europejskiej branży turystycznej. Doskonała znajomość rynku tak polskiego jak i cypryjskiego oraz ścisła współpraca z cieszącym się lokalną renomą biurem podróży oraz ekskluzywnymi hotelami pozwalają mu przygotowywać atrakcyjne oferty dla polskiego turysty.

Źródło: www.citrontravel.pl

Views: 7213 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS