Eskapadowcy.pl
Search:

Płać mniej za bagaż i lataj taniej
Płać mniej za bagaż i lataj taniej

Sezon wakacyjny rozpoczęty. Gdy już zaplanowaliśmy podróż, zabukowaliśmy hotel, pora zacząć się... pakować. A gdy wylatujemy się daleko i w nieznane każdy z nas chce wziąć ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy. Nim spakujemy ze sobą kilogramy tych "potrzebności" warto sprawdzić ile zapłacimy za nadbagaż. Linie lotnicze nie mają litości i dość srogo egzekwują opłaty za przewożenie dodatkowych kilogramów.

Wyruszając w podroż samolotem mamy prawo do skorzystania z dwóch rodzajów bagażu:
- podręcznego, który zabieramy razem ze sobą na pokład,
- rejestrowanego, który przewożony jest w luku bagażowym.
Zaletą pierwszego jest jego opłata, która zawiera się w cenie biletu lotniczego, zatem nie ponosimy za niego żadnych dodatkowych kosztów. Za bagaż rejestrowany zapłacimy różnie lub w ogóle.

Standardowy bagaż podręczny, który możemy zabrać ze sobą na pokład nie powinien przekraczać 12 kg i wymiarów 55×40×20 cm. Nie są to jednak stałe dane i w zależności od wybranego przewoźnika mogą się od siebie różnić. Bagaż rejestrowany jest wliczony w cenę biletu jedynie w tradycyjnych liniach lotniczych (Lot, Lufthansa). Natomiast cieszące się ostatnio dużą popularnością tanie linie lotnicze pobierają opłatę za każdy kilogram bagażu rejestrowanego, która waha się między kilka a kilkanaście euro za kilogram. Dodatkowo tani przewoźnicy wprowadzają limity wagi tego typu bagażów i pozwalają przewieźć jednej osobie czasami tylko 15 kg.

Co gdy przekroczymy limit?

Każdy kilogram, który nie mieści się w ustalonym przez przewoźnika limicie możliwych do przewiezienia kilogramów bagażu stanowi tzw. nadbagaż. Koszty z nim związane są uzależnione nie tyle od ceny biletu, co od kierunku podróży. Zwykle są one na tyle wysokie, że skutecznie odstraszają od przekroczenia limitu. Za każdy kilogram nadbagażu trzeba słono płacić znowu od kilku nawet do 20 euro.

  Cena nadbagażu
za 1 kg [w zł]
Koszt przewiezienia
5kg nadbagażu [zł]
Kosz przewiezienia do 31 kg paczki
do kraju UE w 4Logis.pl [zł brutto]
Wizzair 45,00 zł 225,00 zł 122,57 zł
Ryanair 80,00 zł 400,00 zł 122,57 zł
EasyJet 60,00 zł 300,00 zł 122,57 zł

Rozwiązania

Ratunkiem tej sytuacji może być optymalne wykorzystanie przysługującego nam bagażu podręcznego (tzw. bagaż kabinowy). Może to być całkiem spora walizka, którą wniesiemy na pokład jako bagaż podręczny i włożymy do luku nad siedzeniami. W wypadku tego rodzaju bagaży linie są mniej restrykcyjne i pozwalają mieć przy sobie nawet dwie lub trzy sztuki (np. podręczna torba, torba z aparatem fotograficzny i mała walizka).

Co jednak, gdy wyjeżdżamy na dłużej i pewne rzeczy są nam niezbędne a dodatkowo ważą swoje? Okazuje się, że zamiast zabierać ze sobą nadbagaż dużo korzystniej jest nadać dodatkowy bagaż kurierem z Polski i odebrać go za granicą, lub odwrotnie - ciężką walizkę nadać kurierem z hotelu lub od rodziny do Polski. Możemy w ten sposób obniżyć koszty nawet kilkukrotnie. Najtańsze zagraniczne usługi kurierskie na rynku oferują w tej chwili brokerzy kurierscy obsługujący rynki polskie i zagraniczne. - Dostawcą naszych usług jest międzynarodowy potentat kurierski DPD. Dzięki współpracy z nim na chwilę obecną docieramy do 26 krajów w całej Europie. Jako broker oferujemy wysokiej jakości usługi w niskich cenach, dostępne dla indywidualnych klientów. - mówi Grzegorz Mazik-Wietrzyński z firmy kurierskiej 4Logis.pl.

Rozwiązanie nadania paczki kurierem jest szczególnie korzystne dla osób wylatujących na dłużej, zabierających ze sobą ekwipunek sportowy, lub generalnie lubiących mieć podczas wyjazdu więcej/lub większe rzeczy. Broker kurierski pomoże także w wypadku pilnej potrzeby dostarczenia dokumentów osobom przybywającym na wakacjach. Zatem przygotowując się do podróży warto sprawdzić, czy nasz bagaż nie jest za ciężki. Jeśli znacznie przekraczamy limit - wyślijmy sobie paczkę kurierem.

Views: 4450 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS