Eskapadowcy.pl
Search:

Safari wrakowe - Egipt - lipiec 2013
Created: 9 years ago
City:
Hurghada
Country:
Egipt

Zapraszamy na wspaniałą wyprawę
na luksusowej łodzi safari!

Zapraszamy na safari wrakowe na trasie Hurghada, Safaga, Synaj,Hurghada. Celem wyjazdu jest Twoje zdjęcie na tle najsławniejszych wraków Morza Czerwonego SS Thistlegorm i Salem Express!

Wszyscy uczestnicy Safari nieposiadający uprawnień nurka wrakowego na życzenie mogą zrobić kurs PADI Wreck Diver w rewelacyjnie niskiej cenie 260 zł

Zakwaterowanie:
Łódź wybudowana jest w 2006, w 2012 całkowicie odnowiona 12 podwójnych kajut z klimatyzacją i łazianką oraz minibarem, klimatyzowany salon z oddzielną jadalnią, 14 ton wody słodkiej (można brać prysznic dowoli), długość 34m, szerokość 7,5m. Na statku DVD,TV, radio, CD. Łódź wyposażona jest w 2 silniki 1200 HP firmy MAN,2 generatory prądotwórcze 60 kw firmy Perkins, 2 RIB-y z niezależnymi silnikami, kamizelki ratunkowe, tratwy, tlen na pokładzie. Nawigacja -gps, echosonda,radar, kompas. Dla wyeliminowania ryzyka powrotu do portu -3 kompresory Coltri do ładowania butli, komunikacja VHS radio,2 pokłady słoneczne, butle i pasy balastowe dla wszystkich uczestników rejsu, nitrox extra płatny dla tych z uprawieniami.

Termin: 12-19 lipca 2013 (dokładna data po potwierdzeniu lotu)

Nasza wyprawa to nie tylko nurkowanie wrakowe, bowiem na trasie tej nie brakuje wspaniałych raf koralowych. Wraki same w sobie są wielkimi sztucznymi rafami koralowymi z niesłychanie bogatą flora i fauną. Częstymi towarzyszami nurkowań są barakudy, rogatnice, żółwie czy delfiny. Rarytasem na tej trasie są również nurkowania nocne, podczas których zobaczymy niesłychane bogate życie tych okolic. Plan rejsu obejmuje nurkowania na najsłynniejszych wrakach północnej części Morza Czerwonego: legendarnym SS Thistlegorm, podwodnym "muzeum" z czasów II Wojny Światowej oraz na wrakach oraz na tzw. "Stalowej rafie"- Abu Nuhas gdzie obnurkujemy: Carnatic, Gianis D, Chrisoula i Timon K. Zanurkujemy na rzadko odwiedzanym, majestatycznym wraku z drugiej Wojny Światowej - Rosalie Moller, leżącego w cieśninie Gubal, w pobliżu SS Thistlegorm. Zaczynając rejs w Hurghadzie po drodze odwiedzimy też Salem Express i perełkę Al. Khafain. Na zakończenie nurkujemy na wraku wojskowego kutra El Mina.


Niektóre z wraków, które zobaczymy: "Thistlegorm" jest prawdopodobnie najbardziej znanym wrakiem na Morzu Czerwonym. Ten brytyjski statek był jedyną drogą pomocy przy dostarczaniu wojskowego wyposażenia dla brytyjskiego wojska w Afryce Północnej. Został jednak zatopiony 6 października 1941 roku, po niemieckim bombardowaniu. Teraz spoczywa poziomo na głębokości 30 m. Wyjątkowo atrakcyjny jest jego sprzęt: butle, motocykle, broń, ciężarówki, wagon i jedna lokomotywa.

Rafa na Abu Nuhas słynie z 4 wraków, które przyciągają uwagę nurków z całego świata. Znajduje się tam grecki wrak statku handlowego "Giannis D", który płynął dookoła rafy 19 marca 1983 roku i poszedł na dno w krótkim czasie po tym. Leży na głębokości 27 m, porośnięty jest twardymi i miękkimi koralowcami. Lepsza dla celów nurkowych jest połowa statku od strony rufy. Nurkowanie w tym wraku nie sprawia trudności, gdyż pełne jest łatwych wejść i wyjść. Wrak jest położony pod kątem 45 stopni, co może wprawiać w dezorientację - kiedy płyniesz klatką schodową w górę, masz wrażenie, że jednak płyniesz w dół.Inny statek, parowiec "Carnatic" zatonął we wrześniu 1869 roku na skutek załamania się pogody. Leży na głębokości 24 m, przełamany w taki sposób, że jego część rufowa i dziób zostały nienaruszone. Pokład opadł na skutek rozrastania się gęstej gąbki, jak równie płaskich korali, stając się w ten sposób bardzo fotogeniczny. Statek ma dostęp do światła, a co za tym idzie jest łatwy do penetracji.

"Dunraven" to parowiec, który służył do transportu przypraw korzennych oraz drewna. Płynął po rafie Shaab Mahmud w marcu 1876 roku w swoim ostatnim rejsie z Bombaju do Newcastle. Dwie części przełamanego na pół statku leżą osobno - część rufowa na głębokości 28 m, a dziób na 18m. Na rufie mona odnaleźć ster i śrubę napędową porośnięte koralami.
"Al. Khafain", będziesz zachwycony tym widokiem. 2 listopada 2005 roku w północną część rafy Shaab Sheer uderzył prom długości 115 m. Rankiem prom wypłynął z Hurghady do Jeddah z załogą, ale bez pasażerów. Na wysokości wyspy Giftun na pokładzie wybuchł pożar. Zginął jeden członek załogi, reszta opuściła płonący prom w szalupach. Prom na początku płynął na silnikach, aż w końcu zaczął dryfować i uderzył w rafę na wysokości SAFAGI. Prom leży niespełna 1 km od sławnego wraku Salem Expres, jednak ze względu na swoje położenie jest dużo rzadziej odwiedzany przez nurków. Po uderzeniu w rafę wrak obrócił sie stępką do góry i osiadł na głębokości 20 m na kominie i masztach. 5 dni później na wrak dotarł Peter Collings. Podczas nurkowania zastał go w nietypowej pozycji, określając go jako częściowo pływający. Stał na kominie i powoli wypełniał się wodą. "Słyszałem jak prom umiera" mówił Peter, który w czasie nurkowania słyszał zgrzyty deformowanych stalowych elementów promu

CENA: 2720 PLN + przelot ok. 1470 PLN


Cena zawiera:

przelot na trasie Warszawa-Hurghada-Warszawa (możliwy dolot też z innym miast na życzenie) transfery z/na lotnisko
6 noclegów na łodzi
3-4 nurkowań dziennie
butle 12 l oraz ich napełnianie powietrzem, balast
zimne i gorące napoje w ilości nieograniczonej
opiekę polskojęzycznych przewodników i instruktorów nurkowania
5 dni nurkowań
trzy posiłki dziennie, owoce i przekąski
ubezpieczenie podróżne
pewna pogoda i doskonała atmosfera!


Cena nie obejmuje:

wizy egipskiej 15 $
napiwku dla załogi ok. 20 €
jeśli ktoś chce - butli 15 L (35 Eur za cały wyjazd)
wypożyczenia brakującego sprzętu nurkowego
podatku rafowego 25 €
jeśli ktoś chce - Nitrox (45 Eur za cały wyjazd)
jeśli ostatniej nocy nie da się zostać na łodzi to koszt noclegu w hotelu ok. 15 EUR
Ramowy program:
12.07- wylot z Warszawy, lądowanie w Hurghadzie,
zakwaterowanie na Łodzi

13.07- rejs do Safagi , check dive na rafie oraz
Salem Express x 1, El Khafain x 1

14.07- Thisselgorm x 2 + nocne

15.07- Rossalie Moller x 1, Sara H, El Gubal

16.07 - Shaab El Erg(r) x 1, Abu Nuhas
(Carnatic i Gianis D) x 2, Shabb El Erg(n)

17.07 - El Mina x 1,Suzana x 1, Saadana x 1,

18.07 - wykwaterowanie z łodzi, transfer do hotelu,
czas wolny*

19.07- transfer na lotnisko i powrót do Warszawy

* W zależności jak będzie ustalony lot. Zazwyczaj udaje się zostać na łodzi na ostatnia noc ale jak grupa po nas będzie miała lot wcześniejszy to będziemy musieli przenieść się do hotelu

Opcjonalnie możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji nurkowych na kursie:

Wreck Diver
Skuter podwodny
Deep Diver
Night Diver
Nitrox Diver


Rezerwacja, kontakt:

Wszystkich chętnych prosimy o rezerwację miejsc droga mailową: office@scubadiving.pl lub pod nr kom. 502 644 422 . Warunkiem zagwarantowania miejsca jest wpłata 1500 zł zadatku.
Pozostała kwota do dnia 15 czerwca 2013 r.Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS