Eskapadowcy.pl
Search:

Event Details
Guests
Photos
 
Event Information
Event Name Koncert noworoczny filharmoników wiedeńskich
Location Austria, Wiedeń, Bösendorferstr. 12, Musikverein, Grosser Saal
Event Date/Time 2011-01-01 at 11:15
Host Filharmonia Wiedeńśka
Event Description Koncert noworoczny organizowany przez Filharmoników Wiedeńskich jest nieprzerwanie wykonywany co roku od początku II wojny światowej. Pierwszy raz koncert wykonany był w przeddzień Nowego Roku, 31 grudnia 1939, następne - począwszy od 1 stycznia 1941 odbywały się regularnie w Nowy Rok. Filharmonię prowadzili najwięksi dyrygenci świata między innymi Hans Richter i Gustav Mahler. Zespół słynie z konserwatyzmu i bardzo rzadko opuszcza Wiedeń. Tradycyjnie wykonywane są podczas tego koncertu walc "Nad pięknym modrym Dunajem" i "Marsz Radetzky'ego". Sala koncertowa przystrajana jest kwiatami dostarczanymi tradycyjnie od 1980 w darze z włoskiego miasta San Remo. W rzeczywistości odbywają się trzy koncerty o takim samym repertuarze. Najsłynniejszy z nich to Koncert Noworoczny (1 stycznia), wcześniej ma miejsce Koncert Sylwestrowy (31 grudnia), a około 29 -30 grudnia ma miejsce koncert próbny. Na każdy z powyższych koncertów można wylosować bilety, jedynym warunkiem jest wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie Filharmoników Wiedeńskich. Formularz taki pojawia się w terminie od ok. 2 stycznia do ok. 25 stycznia na rok przed daną serią "koncertów noworocznych". Formularz jest dostępny w języku niemieckim i angielskim. Na każdy z trzech wymienionych koncertów należy wypełnić osobny formularz. Ceny biletów: miejsca stojące 30 euro; siedzące od około 100 Euro. Osoby, którym powiedzie się w trakcie losowania otrzymują w lutym lub marcu listowne zawiadomienie o wygranych biletach, należy zapłacić za nie przelewem do końca czerwca danego roku.
Ale nawet bez biletów można poczuć tą niezwykłą atmosferę. Osoby spędzające sylwestra w Wiedniu mogą bezpłatnie zobaczyć koncert na telebmach ustawionych na placu Rathausplatz.
Event Type Music Events - Concerts

Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS